Czwarty etap wygrał Boliwijczyk Juan Carlos Salvatierra, który o niespełna 4 minuty wyprzedził Jakuba Piątka. Polak prowadzi w klasyfikacji motocyklistów z przewagą 2 minut i 38 sekund nad Salvatierrą. Dotychczasowy lider, Mohammed al-Balooshi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich spadł na trzecie miejsce; do Polaka traci 3 minuty i 4 sekundy.

Reklama

Wśród kierowców quadów prowadzenie w klasyfikacji łącznej utrzymał Mohammed Abu-Issa z Kataru, który wygrał czwarty etap z przewagą 7 minut i 40 sekund nad Rafałem Sonikiem. W klasyfikacji tej kategorii katarski kierowca ma 11 min. i 45 sek. przewagi nad Polakiem. Trzecie miejsce zajmuje Francuz Antoine Lecomte ze stratą ponad 4 godzin.

W rywalizacji kierowców samochodów Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota Hilux) zajęli w piątek 6. miejsce, a najszybszy na IV etapie był lider klasyfikacji łącznej, Nasser al-Attiyah (Mini). Katarczyk ma 10 minut i sekundę przewagi nad Władimirem Wasiljewem z Rosji (Mini); trzecie miejsce zajmuje Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi (Toyota Hilux). Polska załoga Orlen Team awansowała na piąte miejsce; Dąbrowski i Czachor tracą do liderów 40 minut i 2 sekundy.

Z rywalizacji wycofał się Adam Małysz, jadący z pilotem Xavierem Panserim z Francji (Mini). Druga z załóg Orlen Teamu dachowała na 80. kilometrze i z powodu kłopotów z silnikiem nie mogła kontynuować jazdy. Samemu Małyszowi i Panseriemu nic się nie stało.

W sobotę ostatni etap Rajdu Faraonów.

Reklama