Popularny „Grisza” w niemieckim Guestrow zwyciężył, inkasując 15 punktów. Trzy oczka mniej ma Smektała, a za nim, z kolejnym punktem straty są Duńczyk Leon Madsen i Szwed Antonio Lindbaeck. Drugi turniej Speedway Euro Championship odbędzie się w najbliższą sobotę na toruńskiej Motoarenie. Na tym torze, Smektała, indywidualny mistrz świata juniorów przeplata dobre występy ze słabszymi. Tym razem liczy na udany start.

Reklama

Mam nadzieję, że w Toruniu będzie mój dzień. Nie zawsze dobrze mi szło na Motoarenie, jednak ostatni występ oceniam pozytywnie. Na pewno będzie świetne widowisko. Toruński tor jest świetny do walki, więc z pewnością będzie ciekawie – powiedział popularny „Smyk”.

Dziką kartę na te zawody otrzymał od organizatorów wychowanek miejscowego klubu, obecnie zawodnik Włókniarza Częstochowa Adrian Miedziński. Ostatni raz żużlowcy o miano najlepszego w Europie ścigali się na Motoarenie w 2017 roku. Wówczas najlepszy był Jarosław Hampel, a na kolejnych stopniach podium stanęli Czech Vaclav Milik i Łotysz Andrzej Lebiediew, którego w tym roku nie ma w składzie SEC.

Czy popularny „Mały” powtórzy sukces sprzed dwóch lat, czy to jednak Łaguta utrzyma, a może powiększy prowadzenie w cyklu? Odpowiedzi na te pytania w sobotę po godz. 18.00.

Organizatorzy toruńskiej rundy SEC zadbali jak zwykle o atrakcje dla kibiców. W specjalnej strefie kibica gratką będą spotkania z legendarnymi zawodnikami toruńskiego klubu. Wśród nich będą m.in. Wojciech Żabiałowicz, Jacek Krzyżaniak czy Tomasz Bajerski. Jednak największą gratką będzie spotkanie z mistrzem świata z 1990 roku Perem Jonssonem. Szwed zjawi się w Toruniu, by obejrzeć zmagania najlepszych zawodników w Europie, ale przed zawodami będzie można wysłuchać wywiad z byłym zawodnikiem oraz zdobyć jego autograf.

Na tegoroczny cykl indywidualnych mistrzostw Europy składają się cztery zawody - pozostałe odbędą się w duńskim Vojens (10 sierpnia) i na Stadionie Śląskim w Chorzowie (28 września).

Początek zawodów w Toruniu zaplanowano na godz. 18.00

Lista startowa: 1. Kacper Woryna (Polska), 2. David Bellego (Francja), 3. Paweł Przedpełski (Polska), 4. Antonio Lindbaeck (Szwecja), 5. Leon Madsen (Dania), 6. Nicki Pedersen (Dania), 7. Mikkel Michelsen (Dania), 8. Grigorij Laguta (Rosja), 9. Kai Huckenbeck (Niemcy), 10. Bartosz Smektała (Polska), 11. Jarosław Hampel (Polska), 12. Anders Thomsen (Dania), 13. Adrian Miedziński (Polska), 14. Vaclav Milik (Czechy), 15. Robert Lambert (Wielka Brytania), 16. Michael Jepsen Jensen (Dania).