Po sześciu turniejach w wyścigu po mistrzostwo świata prowadzi debiutujący w tym sezonie jako pełnoprawny uczestnik cyklu GP Duńczyk Leon Madsen (75 pkt), który o sześć punktów wyprzedza Zmarzlika. Zaledwie punkt mniej od Polaka mają Rosjanin Emil Sajfutdinow i Słowak Martin Vaculik, natomiast zajmujący piąte miejsce Szwed Fredrik Lindgren traci do Duńczyka już 12 pkt.

Reklama

Szósty jest Patryk Dudek (61 pkt), siódmy Maciej Janowski (51), a dziewiąty Janusz Kołodziej (48). Z tej trójki najrówniej jeździ Dudek. Po początkowych sukcesach regres formy przeżywa Kołodziej, za to z turnieju na turniej coraz lepiej spisuje się Janowski.

Jeśli Zmarzlik chce zachować realne szanse na tytuł, nie powinien w sobotę zwiększyć strat do Madsena, który za tydzień będzie rywalizował przed własną publicznością w Vojens. Później zostaną jeszcze turnieje w Cardiff i Toruniu. Ubiegłoroczny wicemistrz świata w Teterowie spisuje się dobrze. W pierwszym w historii GP w tym mieście w 2016 roku Zmarzlik był drugi, a przed rokiem zajął trzecie miejsce. Nie poszło mu natomiast w 2017 roku, gdy był 15.

W Teterowie kolejny raz w tym sezonie zabraknie opiekującego się chorą żoną Amerykanina Grega Hancocka. Nie wystąpi też inny były mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen, który w ligowym meczu w Polsce doznał złamania żeber i ten sezon ma już stracony. Z "dziką kartą" pojedzie mający polskie korzenie Niemiec Martin Smolinski, chociaż nie jest w pełni sprawny i narzeka na ból mięśni pleców.

Reklama

Oprócz walki o medale, stawką rywalizacji jest pozostanie w cyklu GP na kolejny sezon. Prawo to uzyska czołowa ósemka klasyfikacji końcowej.

Początek sobotnich zawodów o godz. 19.00.

Czołowa "10" klasyfikacji MŚ:
1. Leon Madsen (Dania) 75 pkt
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) 69
3. Emil Sajfutdinow (Rosja) 68
4. Martin Vaculik (Słowacja) 68
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) 63
6. Patryk Dudek (Polska) 61
7. Maciej Janowski (Polska) 51
8. Artiom Łaguta (Rosja) 50
9. Janusz Kołodziej (Polska) 48
10. Jason Doyle (Australia) 42

Pozostałe turnieje Grand Prix 2019:
7.09 - Grand Prix Danii w Vojens
21.09 - Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff
5.10 - Grand Prix Polski w Toruniu