W półfinale odpadł Patryk Dudek, a na fazie zasadniczej turnieju starty zakończył Janusz Kołodziej, który zdobył tylko dwa punkty.

Przed zawodami w Teterowie Zmarzlik tracił do Madsena sześć punktów i wydawało się mało realne, by już w sobotę był w stanie ten dystans odrobić. Tymczasem Polak od początku spisywał się świetnie i wygrał fazę zasadniczą turnieju, natomiast Duńczyk jeździł nierówno i dopiero zwycięstwem w ostatniej serii startów zapewnił sobie awans do półfinału. Obaj spotkali się w bezpośredniej walce o miejsce w finale. Pogodził ich Janowski, ale drugi Zmarzlik także cieszył się z awansu, podczas gdy trzeci Madsen pożegnał się z zawodami.

Po chwili z drugiego półfinału miejsce w czołowej czwórce zapewnili sobie Słoweniec Matej Zagar i Duńczyk Niels Kristian Iversen. Odpadli Rosjanin Emil Sajfutdinow i Dudek.

W finale Janowski prowadził od startu do mety i wygrał szósty turniej GP w karierze. Wielką klasę zademonstrował Zmarzlik, który z czwartego miejsca zdołał się przebić na drugie, wyprzedzając Zagara i Iversena.

Na trzy eliminacje przed zakończeniem mistrzostw Zmarzlik i Madsen mają po 85 punktów. O siedem punktów wyprzedzają Sajfutdinowa i już o 13 Szweda Fredrika Lindgrena oraz Słowaka Martina Vaculika. Szósty jest Dudek - 70 pkt, ósmy Janowski - 67, a 11. Kołodziej - 50.

Kolejna eliminacja GP odbędzie się za tydzień w duńskim Vojens. Później żużlowców czekają jeszcze starty w Cardiff (21.9) i Toruniu (5.10).