W sumie goście indywidualnie wygrali aż osiem wyścigów, bo po jednym zwycięstwie dołożyli Kenneth Bjerre i Nicki Pedersen, ale to było za mało, by dorównać dobrze jeżdżącym gospodarzom.

Reklama

W ich szeregach udanie zadebiutował były indywidualny mistrz świata Jason Doyle. Niespodziankę sprawił niespełna 19-letni Mateusz Świdnicki, który w biegu juniorskim był dopiero trzeci, ale w ósmym wyścigu, asekurowany przez Doyle'a, zostawił za sobą Przemysława Pawlickiego i Kennetha Bjerre.

Oprócz Doyle'a w drużynie częstochowskiej bardzo dobrze spisywali się Leon Madsen i Fredrik Lindgren, a cenne punkty dołożyli też Paweł Przedpełski, Rune Holta i Jakub Miśkowiak.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - MrGarden GKM Grudziądz 53:37
Eltrox Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 12 (3,2,3,2,2), Fredrik Lindgren 10 (2,2,2,3,1), Jason Doyle 10 (2,3,2,1,2), Paweł Przedpełski 6 (1,3,1,0,1), Mateusz Świdnicki 6 (1,2,3), Rune Holta 5 (1,1,1,2), Jakub Miśkowiak 4 (3,0,1)
MrGarden GKM Grudziądz: Artiom Łaguta 18 (3,3,3,3,3,3), Nicki Pedersen 8 (1,1,2,1,3,0), Krzysztof Buczkowski 4 (0,2,0,2,w), Kenneth Bjerre 3 (3,0,0,-), Przemysław Pawlicki 2 (0,1,1,-,-), Marcin Turowski 2 (2,0,0,0), Damian Lotarski 0 (0,0,-), Roman Lachbaum 0 (0)
Najlepszy czas dnia - 63,90 s - uzyskał Artiom Łaguta w 10. wyścigu. Sędzia: Paweł Słupski (Lublin)
Mecz bez udziału publiczności



Wyniki meczów 1. kolejki i tabela ekstraligi żużlowej:
2020-06-12:
Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin 55:35
2020-06-14:
Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 41:49
ROW Rybnik - RM Solar Falubaz Zielona Góra 36:53
2020-06-15:
Eltrox Włókniarz Częstochowa - MrGarden GKM Grudziądz 53:37






Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty zdobyte, małe punkty stracone, punkty, różnica małych punktów)
1. Betard Sparta Wrocław 1 1 0 0 55-35 2 +20
2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 1 1 0 0 53-36 2 +17
3. Eltrox Włókniarz Częstochowa 1 1 0 0 53-37 2 +16
4. Fogo Unia Leszno 1 1 0 0 49-41 2 +8
5. Moje Bermudy Stal Gorzów 1 0 0 1 41-49 0 -8
6. MrGarden GKM Grudziądz 1 0 0 1 37-53 0 -16
7. ROW Rybnik 1 0 0 1 36-53 0 -17
8. Motor Lublin 1 0 0 1 35-55 0 -20







Mecze w następnej kolejce
2020-06-19:
MrGarden GKM Grudziądz - ROW Rybnik (18.00)
Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław (20.30)
2020-06-21:
Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów (16.30)
RM Solar Falubaz Zielona Góra - Eltrox Włókniarz Częstochowa (19.15)