Vettel przejechał jedno okrążenie Hungaroringu w 1.40,464. Drugi rezultat, gorszy o 0,272 s, miał Fin Valtteri Bottas z Mercedesa, a trzeci ze stratą 1,320 s był Hiszpan Carlos Sainz Jr. z McLarena.

Reklama

Z powodu gwałtownych opadów deszczu sześciokrotny mistrz świata Hamilton nie zaliczył ani jednego mierzonego okrążenia. Brytyjczyk wyjechał na tor dopiero pod koniec sesji, ale zrezygnował z szybkiej jazdy ze względów bezpieczeństwa. Czasu nie zmierzone w sumie aż siedmiu kierowcom.

Kilku z tych, którzy jednak wyjechali z serwisu, miało kłopoty, np. wypadli z toru, choć nikomu nic groźnego się nie przydarzyło.

Obaj zawodnicy teamu Alfa Romeo Racing Orlen, gdzie kierowcą testowym i rezerwowym jest Robert Kubica, mieli zmierzone czasy. Fin Kimi Raikkonen został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji ze stratą 3,007 do Vettela, natomiast Włoch Antonio Giovinazzi na 11. - strata 3,947 s.

W sesji popołudniowej Kubica nie jeździł. W porannej uzyskał najsłabszy czas w stawce, był 19. Do zwycięzcy Hamiltona stracił 3,147 s.

Na sobotę i niedzielę, gdy odbędą się kwalifikacje i wyścig, prognoza pogody także przewiduje opady deszczu.

Po dwóch wyścigach MŚ F1 zespół Alfa Romeo ma tylko dwa punkty, wywalczone przez Giovinazziego na inaugurację w GP Austrii. Liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes. Wśród kierowców prowadzi Bottas.