Ostatnio Kubica brał udział w sesji treningowej dwa tygodnie temu przed GP Bahrajnu. Wtedy Polak jechał w bolidzie Fina Kimiego Raikkonena. Tym razem zasiadł za kierownicą samochodu Antonio Giovinazziego.

Reklama

Polak przejechał w sumie 19 okrążeń, miał 15. czas, a do Verstappena stracił 2,527 s. Drugi z teamu Alfa Romeo Racing Orlen Raikkonen zanotował 10. wynik ze stratą 1,821.

Wydarzeniem dnia na torze w Abu Zabi było pojawienie się w bolidzie Haasa Schumachera, syna słynnego Michaela, który w przyszłym sezonie będzie regularnym kierowcą w amerykańskim teamie.

21-letni Niemiec po raz pierwszy oficjalnie "kręcił" okrążenia w Formule 1. Uzyskał 18. czas i miał 3,857 straty do Belga. Schumacher przejechał w sumie 23 okrążenia i był lepszy od swojego kolegi z teamu Pietro Fittipaldiego.

Reklama

Wracający do rywalizacji po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusa Hamilton był piąty ze stratą 1,366. Brytyjczyk ma już zapewniony tytuł mistrza świata.

W Abu Zabi Formuła 1 zakończy sezon 2020. Najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły - tytuł mistrzowski po raz siódmy wywalczył Hamilton z Mercedesem, który okazał się też bezkonkurencyjny w klasyfikacji konsstruktorów.

Kierowcy jeżdżą w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Start odbywa się jeszcze przed zachodem słońca, a finisz zaplanowany jest po zapadnięciu zmroku, przy sztucznym świetle.

Tor ma 5,554 km długości. Rekordzistą obiektu jest Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull), który podczas testów 17 listopada 2010 roku uzyskał czas 1.38,102. W trakcie wyścigu najlepszy wynik - 1.40,279 miał w 2009 roku Vettel. Inwestycja zakończona w 2009 roku kosztowała około 1 mld dolarów.