W Bahrajnie w miniony weekend Hamiltona zastąpił jego rodak George Russell, który przez pewien czas prowadził w wyścigu, ale z powodu wpadki mechaników zajął dopiero dziewiąte miejsce. Russell wróci do zespołu Williams, którego barw bronił od początku sezonu.

Reklama

"FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa - PAP), Formuła 1 i Mercedes potwierdzają, że Hamilton miał po 10-dniowej kwarantannie w Bahrajnie kilka negatywnych wyników testów na COVID-19. Przyjechał już do Abu Zabi, gdzie kolejne badanie również dało wynik ujemny" - napisano na oficjalnej stronie internetowej F1.

Brytyjczyk powalczy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o 12. zwycięstwo w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej prowadzi z dorobkiem 332 punktów. O miano wicemistrza rywalizują Fin Valtteri Bottas (Mercedes) - 205 pkt i Holender Max Verstappen (Red Bull) - 189 pkt.

W pierwszym piątkowym treningu udział weźmie Robert Kubica, który zastąpi Włocha Antonio Giovinazziego w teamie Alfa Romeo Racing Orlen. We wtorek 15 grudni Polak weźmie udział w testach na tym samym torze w Abu Zabi.