Drugie miejsce na Sardynii zajął partner Ogiera z zespołu - Evans, który był wolniejszy o 46 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - strata 1.05,2.

Pecha mieli dwaj kierowcy fabrycznej ekipy Hyundaia - Tanak i Hiszpan Dani Sordo, którzy odpadli z walki o podium po awariach do jakich doszło po najechaniu na duże kamienie leżące na trasie.

Reklama

Tanak drugiego dnia, przed ostatnim przedpołudniowym odcinkiem specjalnym, miał ponad 40 s przewagi nad Ogierem. Ale na tym pechowym dla siebie OS-iem uderzył w kamień leżący na trasie, uszkodził zawieszenie i w ten sposób zakończył jazdę na sobotnim etapie. Sordo uszkodził samochód, gdy był drugi w klasyfikacji generalnej.

Kajetanowicz ósmy

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) w piątek wypadł z drogi i nie ukończył etapu. Z powodu otrzymania 10 minutowej kary Polak nie miał szans walki o podium w kategorii WRC3. W klasyfikacji generalnej swojej kategorii zajął ósme miejsce ze stratą ponad 10 minut do lidera Francuza Yohana Rossela (Citroen C3 Rally2).

Szóstą rundą mistrzostw świata będzie w dniach 24-27 czerwca Rajd Safari, w którym wystartuje Sobiesław Zasada.