Więcej szczęścia niż krakowianin w tegorocznej edycji wyścigu miał Jakub Śmiechowski, który jechał w polskim zespole Inter Europol Competition. Obok niego w teamie byli Holender Renger van der Zande i Brytyjczyk Alex Brundle. Ekipa została sklasyfikowana na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej i na piątej w LMP2.

Śmiechowski w 2019 roku był 16. w LMP2 a w 2020 roku - 17. w tej samej kategorii. Team startował we francuskim klasyku po raz trzeci, ale pierwszy raz samochodem Oreca.

W zwycięskim teamie Toyoty jechali Brytyjczyk Mike Conway, Japończyk Kamui Kobayashi i Argentyńczyk Jose Maria Lopez. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej także zajęła ekipa Toyoty w składzie Szwajcar Sebastien Buemi, Japończyk Kazuki Nakajima i Brendon Hartley z Nowej Zelandii.

Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Alpine A480-Gibson w składzie Brazylijczyk Andre Negrao oraz Francuzi Nicolas Lapierre i Matthieu Vaxiviere.

Awaria samochodu na ostatnim okrążeniu

Pierwszy, pechowy zespół WRT jechał w składzie: Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye. To ci sami kierowcy, którzy w tym sezonie rywalizują także w European Le Mans Series.

Gdy na ostatnim okrążeniu doszło do awarii, samochód ekipy WRT prowadził Ye. Chińczyk 20 minut wcześniej zameldował się w serwisie, gdzie auto zostało zatankowane i wymieniono opony. Kierowca szybko wyjechał na trasę, praktycznie do końca wyścigu nie zgłaszał żadnych problemów technicznych.

Dopiero na ostatnim okrążeniu można było zauważyć, że prototypowa Oreca 07-Gibson jedzie minimalnie wolniej niż w trakcie całego wyścigu. O tym, że doszło do awarii można się było przekonać dopiero wtedy, gdy samochód zatrzymał się na torze.

Po awarii pierwszej ekipy WRT, w kategorii LMP2 zwyciężył drugi zespół tej ekipy jadący w składzie Holender Robin Frijns, Francuz Charles Milesi i Austriak Ferdinand Habsburg.

Zespół Kubicy jechał doskonale. Około północy pierwszy team WRT objął prowadzenie w swojej kategorii i utrzymał je do ostatniego okrążenia. Gdyby nie pech, Kubica i jego partnerzy z teamu mieli szansę wywalczyć doskonałe, szóste miejsce w klasyfikacji końcowej 24 Le Mans 2021.

Kubicy, kierowcy Orlen Teamu świetnego występu pogratulował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Robert, wiemy, że stać Cię jeszcze na wiele i nie powiedziałeś ostatniego słowa. Dlatego byliśmy i jesteśmy z Tobą. Wielkie gratulacje za walkę do końca! - napisał na Twitterze.