Verstappen wyprzedził o 0,556 s Fina Valtteriego Bottasa i o 0,794 lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (obaj Mercedes). W sobotę rano zapadła decyzja, że w GP Holandii Kubica zastąpi Fina Kimiego Raikkonena, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Informację podał Alfa Romeo Racing ORLEN.

Wypadek Carlosa Sainza Jr

Mimo że Polak miał niewiele czasu na przygotowania, jeździł nieźle i stracił do zwycięzcy sesji 2,539. Nieznacznie lepsze czasy uzyskało kilku zawodników. Za Kubicą uplasował się syn legendarnego Niemca Michaela Schumachera, Mick (Haas) - strata 2,743.

Drugi z kierowców zespołu Alfa Romeo Włoch Antonio Giovinazzi zajął 15. lokatę. Był wolniejszy o 1,676 od Verstappena.

Ostatnia sesja treningowa została na krótko przerwana po niegroźnym wypadku Hiszpana Carlosa Sainza Jr (Ferrari).

W sobotę o 15 rozpoczną się kwalifikacje; wyścig w niedzielę o tej samej godzinie.

36-lat przerwy

Po 12 z 22 wyścigów w klasyfikacji MŚ prowadzi Hamilton - 202,5 pkt, a drugi jest Verstappen - 199,5.

Wyścig o Grand Prix Holandii wrócił do kalendarza F1 po 36-letniej przerwie. Poprzednio, w 1985 roku, triumfował w Zandvoort Austriak Niki Lauda.