Drugi ze stratą 0,635 s był obrońca tytułu Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), a trzeci Hiszpan Aleix Espargaro (Aprilia) - strata 1,983. Quartararo utrzymał pozycję lidera mistrzostw świata.

Dziesiąte miejsce wywalczył sześciokrotny mistrz świata Hiszpan Marc Marquez (Honda), dla którego był to chyba ostatni wyścig w tegorocznym sezonie. Hiszpan musi przejść w najbliższych dniach czwartą operację prawego łokcia i ramienia. 29-letni zawodnik złamania ręki doznał podczas Grand Prix Hiszpanii w 2020 roku i stracił z tego powodu cały sezon. Później przeszedł trzy operacje, a wrócił do ścigania po dziewięciu miesiącach.

W sobotę na Mugello druga sesja kwalifikacyjna została przerwana po minucie i 10 sekundach od startu po wypadku Marqueza na drugim zakręcie, wskutek którego jego maszyna zapaliła się. Hiszpan nie doznał żadnych obrażeń, a jak twierdzi jego team, decyzja o operacji zapadła dzień wcześniej i wypadek nie miał na nią żadnego wpływu.

W Moto2 zwyciężył Hiszpan Pedro Acosta (Kalex), a liderem po 8 z 21 wyścigów jest Włoch Celestino Vietti (Kalex).

W Moto3 najszybszy był Hiszpan Sergio Garcia (Gasgas), który prowadzi w mistrzostwach świata z przewagą prawie 30 pkt nad swoim rodakiem Izanem Guevara (Gasgas).