Tanak, mistrz globu z 2019 roku, prowadzenie objął w sobotę, kiedy był najszybszy na sześciu z ośmiu odcinków specjalnych. W niedzielę wygrał dwie z czterech prób i w klasyfikacji generalnej o ponad minutę wyprzedził Irlandczyka Craiga Breena (Ford Ruma Rally1). Trzeci był Hiszpan Dani Sordo (Hyundai i20 N Rally1) - 1.33,0 straty do zwycięzcy.

Estończyk poprzednio w rundzie MŚ triumfował w lutym ubiegłego roku w Finlandii.

Piątą pozycję zajął lider klasyfikacji generalnej MŚ Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1), który zwyciężył w trzech z czterech poprzednich rund.

Z powodu kłopotów technicznych na sobotnim etapie szansę walki o czołowe miejsca stracili prowadzący po piątkowym ściganiu Fin Esapekki Lappi (Toyota Yaris Rally1), w którego aucie urwało się koło, i Thierry Neuville (Hyundai i20 N Rally1). Belg wygrał dwa z czterech niedzielnych oesów, ale został sklasyfikowany na 41. pozycji. Lappi był ostatecznie 43.

Marczyk zajął 15. miejsce ze stratą ponad 13 minut do zwycięzcy. W klasie WRC2 był ósmy, a najlepszy okazał się Rosjanin Nikołaj Griazin.

Drugi z polskich kierowców Daniel Chwist (Skoda Fabia Rally2) był 26. w klasyfikacji generalnej i 18. w WRC2.

W klasyfikacji generalnej MŚ Rovanpera ma 55 punktów przewagi nad Neuville'em i 58 nad Tanakiem.

Kolejną rundą będzie Rajd Safari w Kenii w dniach 23-26 czerwca.