Dziennik Gazeta Prawana logo

Esteban Ocon chce Micka Schumachera w teamie Alpine

30 sierpnia 2022, 09:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mick Schumacher
<p>Mick Schumacher</p>/PAP/EPA
Jestem za tym, aby Mick Schumacher od nowego sezonu został zawodnikiem naszego zespołu - oficjalnie potwierdził kierowca teamu Formuły 1 Alpine Francuz Esteban Ocon.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera, jest aktualnie zawodnikiem amerykańskiej ekipy Haas. Jednak jego wyniki nie satysfakcjonują szefów teamu. "Schumi Jr." jest w klasyfikacji generalnej na 15. pozycji z dorobkiem 12 pkt. Nieoficjalnie wiadomo, że zespół bardzo poważnie rozważa rozstanie z niemieckim kierowcą, choć oficjalnie nikt tego nie potwierdził.

Teraz o los Schumachera zatroszczył się Ocon.

- powiedział Francuz.

W Alpine po sezonie 2022 zwalnia się jedno miejsce w kokpicie, gdyż z teamu odchodzi Hiszpan Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata przejdzie bowiem do Aston Martina, gdzie ma zastąpić czterokrotnego mistrza globu Niemca Sebastiana Vettela.

Po tym, gdy Alonso ogłosił swoją decyzję o odejściu z Alpine, pojawiły się, nawet potwierdzane przez team informacje, że następcą Hiszpana będzie Australijczyk 21-letni Oscar Piastri. Ten jednak to zdementował i Alpine musi teraz znaleźć szybko następcę Alonso.

Młody Schumacher będzie do wzięcia bez żadnych problemów. Jego kontrakt z Haasem kończy się po sezonie 2022 i żaden inny zespół nie jest nim zainteresowany. przyznał szef Haasa Guenther Steiner zapytany o sezon 2023.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj