Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia) zajął szóste miejsce w klasyfikacji WRC2, a Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia) uplasował się w tej kategorii na 11 pozycji.

Ogier wyprzedził Belga Thierry'ego Neuville'a (Hyundai I20 Rally1) o 16,4 s i Kalle Rovanperę (Toyota Yaris Rally1) o 34,5 s. To pierwsze w sezonie, a 55. w karierze zwycięstwo ośmiokrotnego mistrza świata, który na katalońskich trasach triumfował po raz czwarty. Francuski kierowca wygrał podczas tegorocznego rajdu w Katalonii osiem odcinków specjalnych, Rovanpera triumfował na metach czterech.

Reklama

Ostatni, 19. OS, dodatkowo punktowany tzw. Power Stage, padł łupem Ogiera, który był o 0,6 s szybszy od Neuville'a.

"Mam w końcu sporo przyjemności z jazdy, gdyż generalnie w tym roku mieliśmy pecha. Miło by było w końcu wygrać" - mówił Ogier przed startem do decydującego dnia rajdu.

Kajetanowicz utrzymał w WRC2 szóstą lokatę, choć do groźnego rywala w walce o tytuł Emila Lindholma (Skoda Fabia Rally2) stracił prawie 38 s. Fin awansował na czwartą pozycję. Klasyfikację WRC2 wygrał jego rodak Fin Teemu Suninen (Hyundai I20 Rally2), który nie liczy się w walce o tytuł.

Ostatnią rundą tegorocznych mistrzostw świata będzie Rajd Japonii (10-13 listopada). Przed startem ostatniego akordu sezonu w WRC2 prowadzi Norweg Andreas Mikkelsen - 109 pkt, przed Lindholmem i Kajetanowiczem - po 104.