W ekipie Prema Orlen Team jechali Kubica, Szwajcar Louis Deletraz, z którym w poprzednim sezonie Polak triumfował w klasyfikacji generalnej Le Mans Series oraz debiutant Włoch Lorenzo Colombo.

W ośmiogodzinnym wyścigu, który został rozegrany na torze Sakhir, team Kubicy startował z dziesiątego pola. Jako pierwszy za kierownicą zasiadł Polak i po kilku okrążeniach wyprowadził zespół na piątą lokatę. Po zmianie kierowcy, gdy samochód przejął Colombo, zespół znajdował się praktycznie przez cały czas w czołowej szóstce.

Momentami, gdy inne ekipy zjeżdżały do pit-stopu na tankowanie, Prema obejmował nawet prowadzenie albo znajdował się na drugiej pozycji. Na godzinę przed końcem wyścigu jako jedyny zespół w czołówce LMP2 miał dziewięć pit-stopów, podczas gdy pozostali rywale po dziesięć lub nawet jedenaście.

Gdy do końca wyścigu zostało 15 minut, Deletraz jechał jako drugi w stawce, Prema był wtedy ponownie jedynym zespołem z czołówki LMP2, który nie zjechał na pit-stop w końcówce. Jednak nadziei na dojechanie do mety bez ostatniego tankowania nie udało się w Bahrajnie zrealizować, na pięć minut przed metą Szwajcar musiał uzupełnić paliwo.

Na tor wrócił po chwili na czwartej pozycji i takie miejsce team z Kubicą w składzie wywalczył w ostatniej w sezonie rundzie długodystansowych mistrzostw świata WEC.

W sześciu tegorocznych startach zespół Prema raz stanął na podium. W pierwszym, na torze Sebring w USA, zajął czwarte miejsce, na belgijskim Spa siódme. Najlepiej wypadł w drugiej połowie czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, gdzie wywalczył drugą lokatę w LMP2. Na Monzie i na Fuji uplasował się na szóstej pozycji, w finale w Bahrajnie był czwarty.

W klasyfikacji generalnej WEC triumfował team Toyoty, który był także najszybszy w Bahrajnie. W kategorii LMP2 w sezonie 2022 zwyciężył brytyjski zespół JOTA, któremu do zdobycia tytułu wystarczyło zajęcie w ostatnim wyścigu szóstego miejsca. Pojechali lepiej - uplasowali się na trzeciej pozycji.

Prema Orlen Team zajął w klasyfikacji sezonu 2022 piątą lokatę. Do czwartego teamu WRT stracił tylko jeden punkt.

Polski zespół Inter Europol Competition, w którym kierowcami są Jakub Śmiechowski, Esteban Gutierrez i Alex Brundle, zakończył finałowy wyścig sezonu 2022 w Bahrajnie na 14. pozycji i na 10. w klasyfikacji generalnej.