O składzie reprezentacji Hiszpanii na rozpoczynające się 23 lipca igrzyska w Tokio poinformowała w poniedziałek tamtejsza federacja kolarska.

Reklama

41-letniemu Valverde będą towarzyszyć Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Omar Fraile i Jesus Herrada.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn zaplanowano już na 24 lipca.

Chcieliśmy zbudować zespół wokół Valverde z kolarzy, którzy oprócz tego, że są w stanie pracować i pomóc Alejandro, mogą również znaleźć się w ucieczce i skutecznie finiszować - przyznał trener reprezentacji Hiszpanii Pascual Momparler.

Reklama

Brakuje medalu olimpijskiego

Valverde to jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy w XXI wieku. Siedmiokrotnie wywalczył medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego - jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe. Nie ma jednak w swojej kolekcji medalu olimpijskiego.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, chcemy zrobić to dobrze. Ale prawdą jest, że nie lubię odczuwać presji zdobycia medalu bez względu na wszystko - powiedział Valverde.

Jeżeli uda nam się wywalczyć medal, to na pewno to zrobimy. Jednak trzeba mieć świadomość, że rywale są w dobrej formie. Są tacy, którzy przygotowują się na sto procent właśnie pod kątem igrzysk i bardzo trudno będzie wygrać, w ogóle zdobyć medal - dodał doświadczony zawodnik.