Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański swój wyścig wygrali. O 0,03 s wyprzedzili Włochów, którzy także uzyskali bezpośredni awans do finału. O medale biało-czerwoni będą rywalizowali we wtorek o godzinie 2.58 czasu polskiego.

Reklama

Podczas mistrzostw świata w 2019 roku w Ottensheim Czaja, Chabel, Pośnik i Barański wywalczyli srebrny medal. Ulegli jedynie Holendrom, którzy i tym razem będą bardzo groźni. "Pomarańczowi" wygrali drugi przedbieg i także są już w finale.

Natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann były o 4,3 s wolniejsze od Chinek. Finał zaplanowano także na wtorek, na godzinę 3.10.

Polki to także aktualne wicemistrzynie świata, a na austriackim akwenie przegrały tylko z Chinkami.

Reklama

Polska dwójka podwójna wygrała swój przedbieg. Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski o 0,02 s wyprzedzili Szwajcarów.

Pogoda płata figla

Ze względy na niekorzystne prognozy pogody nastąpiły zmiany w programie olimpijskich regat wioślarskich. Poniedziałkowe wyścigi odbędą się już w niedzielę - poinformowały władze tego sportu.

Jak zaznaczono w komunikacie, spodziewane są w poniedziałek złe warunki atmosferyczne, tj. silny wiatr itp. To z kolei może sprawić, że na torze będą nierówne warunki do rywalizacji. Dlatego zmagania z tego dnia przełożono na niedzielę.

Dodatkowo wyścigi ósemek kobiet i mężczyzn zostały przesunięte z niedzieli na sobotę, aby dostosować się do poniedziałkowych zmian w harmonogramie - przekazano. W sobotę starty wszystkich zaplanowanych wyścigów przyspieszono o pół godziny.

W sobotę o godz. 4 startować będą m.in. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej), o 4.20 Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska (czwórka bez sterniczki), o 4.50 Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski (czwórka bez sternika), a już w niedzielę m.in. w półfinale mogą popłynąć Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski (dwójka podwójna), jak również odbędą się np. repasaże w czwórkach bez sterniczki/sternika.