W pierwszym secie Niemcy dwukrotnie przełamali podanie Polaków przy serwisie Łukasza Kubota. Zverev i Struff dobrze returnowali, ale gdy serwował Hurkacz mieli już niewiele do powiedzenia. Przy stanie 2:5 biało-czerwoni obronili dwie piłki setowe, ale Niemcy postawili na swoim.

W drugiej partii obie pary utrzymały swój serwis aż do tie-breaka. W nim przy stanie 3:3 Zverev i Struff zdobyli minibreaka i po chwili mieli trzy piłki meczowe. Hurkacz posłał dwa asy, ale przy trzecim meczbolu return Kubota wylądował w siatce. Mecz trwał godzinę i 31 minut.

Hurkacz w Tokio w niedzielę rozpocznie rywalizację w singlu, w pierwszej rundzie zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem. Z kolei Kubot wystąpi w grze mieszanej z Igą Świątek.

Mecz polskich deblistów z trybun obserwował prezydent RP Andrzej Duda.

Wynik pierwszej rundy gry podwójnej:

Jan-Lennard Struff, Alexander Zverev (Niemcy) - Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot (Polska, 5) 6:2, 7:6 (7-5).