Podczas wypadku Fields urazu głowy i doszło do krwawienia wewnątrzczaszkowego. Został natychmiast przewieziony do Międzynarodowego Szpitala Św. Łukasza w Tokio i umieszczony na OIOM-ie.

Reklama

Po nocy na OIOM lekarze z przyjemnością informują, że nie doszło do dodatkowego krwawienia i nie znaleziono żadnych nowych obrażeń. Fields został przeniesiony z oddziału intensywnej opieki i pozostanie w szpitalu, dopóki nie zostanie wyleczony - poinformowała amerykańska federacja (US Cycling).

Matka Connora, Lisa Fields, podziękowała obserwującym na Facebooku za „towarzyszenie, troskę i modlitwy” za jej syna, który zdobył tytuł olimpijski w Rio.

Najnowsze badanie CT nie wykazuje dodatkowego uszkodzenia mózgu i dodatkowego krwawienia, więc został przeniesiony z intensywnej opieki i obecnie nie wymaga operacji – napisała.

W rozmowie z USA Today ojciec poszkodowanego zawodnika Mike Fields powiedział, że Connor jest przytomny, rozpoznaje osoby i logicznie odpowiada na pytania.

28-letni Connor był faworytem olimpijskiej rywalizacji w konkurencji BMX. Broniący tytułu z Rio de Janeiro Amerykanin jest również dwukrotnym mistrzem świata i zwycięzcą Igrzysk Panamerykańskich.