Pojedynek "Trójkolorowych" z Argentyńczykami tylko momentami był zacięty; w pierwszym secie Latynosi dotrzymywali kroku rywalom do stanu 21:21. Dwie udane zagrywki Yacine Louati i dwie akcje w wykonaniu Barthelemy Chinenyeze dały Francuzom zwycięstwo.

Drugi set to już większa przewaga Francuzów, ale w kolejnej odsłonie Argentyńczycy próbowali jeszcze podjąć walkę. W końcówce nie mylił się lider Earvin N'Gapeth, a blokiem mecz zakończył Chinenyeze.

Francuzi, którzy po raz pierwszy w historii staną na olimpijskim podium, w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków wygrywając 3:2. W grupie "Trójkolorowi" pokonali Rosjan 3:1.

Argentyńczycy zagrają o brązowy medal z Brazylijczykami; w fazie grupowej "Canarinhos" wygrali 3:2.