Japonia dotknięta jest piątą falą pandemii koronawirusa. W czwartek liczba codziennych infekcji w kraju przekroczyła 25 tysięcy przypadków.

W tej sytuacji organizatorzy Igrzysk Paraolimpijskich (24 sierpnia - 5 września) wezwali uczestników do skrupulatnego przestrzegania wprowadzonych rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

Reklama

Sytuacja pandemiczna jest obecnie inna niż przed igrzyskami olimpijskimi. Pogorszyła się dość znacznie - ujawnił Hidemasa Nakamura, przedstawiciel komitetu organizacyjnego.

System opieki zdrowotnej jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji - powiedział dziennikarzom po spotkaniu ekspertów ds. zdrowia.

Reklama

Igrzyska Paraolimpijskie, które mają się rozpocząć we wtorek 24 sierpnia i zgromadzić 4400 sportowców, przedstawicieli 22 dyscyplin, w większości odbędą się bez udziału publiczności.

Dotychczas wśród ich uczestników, głównie wśród pracowników obsługi z Japonii, ujawniono 86 pozytywnych testów na COVID-19.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pandemia nie miała wpływu na przebieg zawodów, do których sportowcy przygotowywali się przez pięć lat - zapowiedział przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Andrew Parsons.