Pochodząca z Fryburga 22-letnia Gremaud większe nadzieje na zwycięstwo miała w konkurencji big air, w której dwa razy była mistrzynią globu. Ukończyła ją jednak na trzecim miejscu, a zwyciężyła 18-letnia Eileen Gu, która nie ukrywała apetytu na trzy złote medale.

W slopestyle'u, gdzie faworytką była urodzona, mieszkająca oraz studiująca w USA Gu, która wybrała starty w barwach ojczyzny matki, Szwajcarka jednak okazała lepsza. Triumf zapewniła sobie drugim przejazdem, w którym uzyskała notę 86,56 pkt. To jej trzeci medal olimpijski. Cztery lata temu w Pjongczangu w tej konkurencji przegrała tylko ze swoją rodaczką Sarah Hoefflin, a w tym roku w była trzecia w big air.

Reprezentantka Chin pierwszy przejazd miała przeciętny, drugiego nie ukończyła po przewrotce w środkowej części trasy i przed ostatnią finałową próbą była ósma. Trzeci przejazd jednak był brawurowy i ryzykowny w jej wykonaniu, ale wystarczył na przesunięcie się na drugą pozycję. Z Gremaud przegrała o 0,33 pkt.

W czwartek Gu, jedna z najpopularniejszych uczestniczek tegorocznych igrzysk, wystartuje w kwalifikacjach halfpipe'u, w którym jest mistrzynią świata.

Slopestyle to konkurencja, w której narciarze pokonują ustawione na stoku rampy i skocznie, wykonując przy tym rozmaite akrobacje i triki.