Dziennik Gazeta Prawana logo

Vuelta a Espana. Cort wygrał po raz trzeci. Roglic nadal liderem

3 września 2021, 17:11
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Magnus Cort
<p>Magnus Cort</p>/Newspix
Duński kolarz Magnus Cort z drużyny EF Education-Nippo odniósł trzecie zwycięstwo etapowe w tegorocznym wyścigu Vuelta a Espana, triumfując w piątek w miejscowości Monforte de Lemos. Czerwoną koszulkę lidera zachował Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Cort najszybciej finiszował z siedmioosobowej czołówki, wyprzedzając Portugalczyka Rui Oliveirę (UAE Team Emirates) oraz Amerykanina Quinna Simmonsa (Trek-Segafredo).

Peleton stracił do tej grupy 18 sekund.

Na dwa dni przed zakończeniem Vuelty czołówka klasyfikacji generalnej nie zmieniła się: Roglic wyprzedza dwóch kolarzy ekipy Movistar - o 2.30 Hiszpana Enrica Masa oraz o 2.53 Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj