Dziennik Gazeta Prawana logo

Chris Anker Soerensen zmarł po potrąceniu przez samochód

19 września 2021, 08:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Chris Anker Soerensen
<p>Chris Anker Soerensen</p>/Shutterstock
Chris Anker Soerensen, były duński kolarz zawodowy, a ostatnio ekspert telewizji TV2, zmarł w sobotę po potrąceniu przez samochód w Belgii, gdzie miał komentować rozpoczynające się w niedzielę mistrzostwa świata na szosie.

Kierownik redakcji sportowej TV2 Frederik Lauesen przekazał, że Soerensen pojechał na przejażdżkę rowerową, podczas której został potrącony przez samochód. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że były kolarz zmarł niedługo po przewiezieniu do szpitala.

Soerensen miał 37 lat. Uprawiał zawodowo kolarstwo w latach 2005-18 w m.in. w grupie Tinkoff-Saxo, w której jeździł razem z Rafałem Majką.

Pięć razy startował w Tour de France, w 2010 roku wygrał jeden z etapów Giro d'Italia, a w końcowej klasyfikacji wielkich tourów najlepszy jego wynik to 12. pozycja we Vuelta a Espana 2011.

Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) i Tour de Pologne 2013.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj