Kolarze będą rywalizować w jednym dniu w czterech konkurencjach: dwóch sprinterskich - sprincie i keirinie oraz dwóch średniodystansowych - wyścigu eliminacyjnym i scratchu. W każdej z nich będą się ścigać mężczyźni i kobiety.

Reklama

Zaproszono łącznie 72 zawodników: 36 mężczyzn oraz 36 kobiet. W gronie sprinterów znalazł się Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w sprincie z Pruszkowa (2019), a na średnim dystansie - mistrz Europy w omnium Alan Banaszek oraz Karolina Karasiewicz, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w wyścigu punktowym.

Jak podała UCI, wszyscy uczestnicy Ligi Mistrzów zdobyli w sumie 29 medali olimpijskich, w tym 10 złotych, oraz 63 tytuły mistrzów świata.

Zaplanowano pięć zawodów: w Palma de Mallorca (6 listopada), litewskim Poniewieżu (27 listopada), dwa w Londynie (3 i 4 grudnia) oraz na zakończenie w Tel Awiwie (11 grudnia). Zrezygnowano z rundy w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem (rezerwowano termin 20 listopada) ze względu na przekształcenie welodromu w centrum szczepień.

Reklama

Ze wszystkich zawodów transmisję przeprowadzi Eurosport.