Lavreysen wygrał z tym rywalem także w finałach mistrzostw świata w Pruszkowie (2019) i w Berlinie (2020), jak również w finale igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polacy odpadli w sobotę: Mateusz Rudyk przegrał w ćwierćfinale z Francuzem Sebastienem Vigierem, natomiast Daniel Rochna - w 1/8 finału z Niemcem Stefanem Boetticherem.

W niedzielę z biało-czerwonych najlepszy wynik uzyskała Karolina Karasiewicz, zajmując dziewiąte miejsce w wyścigu punktowym, zakończonym triumfem Belgijki Lotte Kopecky. Brązowy medal zdobyła 39-letnia Holenderka Kirsten Wild, dziewięciokrotna mistrzyni świata, która tym startem zakończyła karierę sportową.

Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie ukończyli wyścigu madison, a Urszula Łoś nie przeszła pierwszej rundy keirinu. Tytuły w tych konkurencjach zdobyli Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov oraz Niemka Lea Sophie Friedrich.

W wyścigu eliminacyjnym, bez udziału Polaka, zwyciężył doświadczony Włoch Elia Viviani.

Mistrzostwa świata w Roubaix nie były udane dla reprezentantów Polski. Po raz pierwszy od 2015 roku nie zdobyli oni medalu. Blisko podium był tylko Patryk Rajkowski, czwarty na 1 km ze startu zatrzymanego. Na uwagę zasługują również rekordy Polski drużyny mężczyzn na 4 km na dochodzenie oraz drużyny sprinterek. W tej ostatniej konkurencji po raz pierwszy na MŚ startowały zespoły trzyosobowe.

Wyniki: kobiety keirin 1. Lea Sophie Friedrich (Niemcy) 2. Mina Sato (Japonia) 3. Jana Tyszczenko (Rosyjska Federacja Kolarska) ... 17. Urszula Łoś (Polska) wyścig punktowy 1. Lotte Kopecky (Belgia) 76 pkt 2. Katie Archibald (Wielka Brytania) 72 3. Kirsten Wild (Holandia) 60 ... 9. Karolina Karasiewicz (Polska) 22 mężczyźni sprint finał Harrie Lavreysen (Holandia) - Jeffrey Hoogland (Holandia) 2:0 o brązowy medal Sebastien Vigier (Francja) - Stefan Boetticher (Niemcy) 2:1 ... 7. Mateusz Rudyk (Polska) 10. Daniel Rochna (Polska) madison 1. Lasse Norman Hansen, Michael Morkov (Dania) 68 pkt 2. Simone Consonni, Michele Scartezzini (Włochy) 64 3. Kenny De Ketele, Robbe Ghys (Belgia) 62 ... . Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (Polska) nie ukończyli wyścig eliminacyjny 1. Elia Viviani (Włochy) 2. Iuri Leitao (Portugalia) 3. Siergiej Rostowcew (Rosyjska Federacja Kolarska)