Drugi z polskich sprinterów występujących na welodromie im. Chrisa Hoya - Rafał Sarnecki miał 27. czas kwalifikacji i odpadł w 1/16 po porażce z Jairem Tjon En Fa z Surinamu.

W kwalifikacjach Rudyk pokonał 200 m ze startu lotnego zaledwie 0,153 sekundy wolniej od zwycięzcy, wielokrotnego mistrza świata Holendra Harrie Lavreisena.

Rywalem reprezentanta Polski w niedzielnym pojedynku ćwierćfinałowym będzie Japończyk Kaiya Ota (dziesiąty czas w kwalifikacjach).

Polscy kolarze szosowi słabo się spisali

Słabo spisali się w sobotę młodzi polscy kolarze szosowi. W wyścigu juniorów, wygranym po samotnej ucieczce przez Duńczyka Alberta Pilipsena, najlepszy z biało-czerwonych Patryk Goszczurny zajął 24. miejsce ze stratą trzech minut do zwycięzcy.

Wyścig juniorek wygrała Julie Bego z Francji, wyprzedzając o 9 sekund reprezentantkę gospodarzy Cat Ferguson. Najlepsza z Polek Martyna Szczęsna była 39. ze stratą 6.53.

Bez udziału Polaków toczyła się widowiskowa rywalizacja w zjeździe MTB. Wśród mężczyzn najszybszy był Brytyjczyk Charlie Hatton, a rywalizację kobiet wygrała Austriaczka Valentina Hoell.

Wieczorem na torze kolarskim zaprezentują się eliminacjach sprinterskiej konkurencji keirin Marlena Karwacka i Urszula Łoś, a o medale walczyć będą finaliści drużynowego wyścigu na 4 km.

Medaliści sobotnich konkurencji i miejsca Polaków: Wyścig ze startu wspólnego juniorów (127,2 km): 1. Albert Philipsen (Dania) - 3:02.26 2. Paul Fietzke (Niemcy) strata 1.19 3. Felix Orn-Kristoff (Norwegia) ten sam czas ... 24. Patryk Goszczurny (Polska) – 3.01 54. Filip Gruszczyński – 12.29 Szymon Wiśniewski i Michał Strzelecki – nie ukończyli Wyścig ze startu wspólnego juniorek (70 km): 1. Julie Bego (Francja) - 1:54.53 2. Cat Ferguson (W. Brytania) - strata 9 s 3. Fleur Moors(Belgia) – ten sam czas ... 39. Martyna Szczęsna (Polska) - 6.53 53. Barbara Cywińska (Polska) - 11.36 66. Marta Marek (Polska) – 15.41 Maria Klamut – nie ukończyła Kolarstwo MTB – zjazd mężczyzn: 1. Charlie Hatton (W. Brytania) 2. Andreas Kolb (Austria) 3. Laurie Greenland (W. Brytania) Polacy nie startowali Kolarstwo MTB – zjazd kobiet: 1. Valentina Hoell (Austria) 2. Camille Balanche (Szwajcaria) 3. Marine Cabirou (Francja) Polki nie startowały