Srebrny medal w składającej się z czterech wyscigów konkurencji zdobyła doświadczona Dunka Amalie Dideriksen, a po brąz sięgnęła Belgijka Lotte Kopecky. Był to już trzeci medal drugiej zawodniczki tegorocznego Tour de France kobiet, wcześniej sięgnęła po złoto w wyścigach eliminacyjnym i punktowym.

Na ostatnich okrążeniach walcząca o srebro Kopecky zaatakowała, bowiem wygranie ostatniego finiszu pozwoliłoby jej wyprzedzić Dideriksen. Pognała za nią Pikulik i na mecie wyścigu wyprzedziła utytułowaną Belgijkę, co sprawiła, że awansowała z 11. na siódmą pozycję.

Polka straciła szansę na włączenie się do walki o medale we wcześniejszej fazie zajmując dalsze miejsca w wyścigu scratch i eliminacyjnym, co spowodowało, że do decydującej rywalizacji w wyścigu punktowym przystąpiła ze sporą stratą punktową do czołówki.

Nie powiodło się także Wojciechowi Pszczolarskiemu w wyścigu punktowym. Zajął 13. miejsce w gronie 22 startujących zdobywając trzy punkty za drugie miejsce na jednym z lotnych finiszów. Tytuł mistrzowski wywalczył Nowozelandczyk Aaron Gate – 123 pkt, w tym aż 80 za cztery nadrobione okrążenia.

Złotą medalistką sprintu została w środę 21-letnia Brytyjka Emma Finucane pokonując w finale utytułowaną Niemkę Leę Sophie Friedrich. Polka Nikola Sibiak odpadła w eliminacjach i została sklasyfikowana na 25. pozycji.

W keirinie niespodziewanie triumfował Kolumbijczyk Kevin Quintero, a faworyzowani Holendrzy – mistrz świata w sprincie Harri Lavreysen i złoty medalista w wyścigu na 1 km Jeffrey Hoogland zakończyli rywalizację odpowiednia na 4. i 6. miejscu.

Wyniki ostatniego dnia konkurencji torowych Sprint kobiet O złoty medal 1. Emma Finucane (W. Brytania) 2:0 2. Lea Sophie Friedrich (Niemcy) O brązowy medal 3. Ellesse Andrews (Nowa Zelandia) 2:0 4. Emma Hinze (Niemcy) … 25. Nikola Sibiak (Polska) Keirin mężczyzn 1. Kevin Quintero (Kolumbia) 2. Matthew Richardson (Australia) 3. Shinji Nakano (Japonia) Polacy nie startowali Wyścig punktowy mężczyzn 1. Aaron Gate (Nowa Zelandia) 123 pkt 2. Albert Torres (Hiszpania) 107 3. Fabio van den Bossche (Belgia) 95 … 13. Wojciech Pszczolarski (Polska) 3 Omnium kobiet 1. Jennifer Valente (USA) 145 pkt 2. Amalie Dideriksen (Dania) 136 3. Lotte Kopecky (Belgia) 133 … 7. Daria Pikulik (Polska) 78