33-letni Landa obecnie reprezentuje barwy Barhain-Victorius.

Były pomocnik m.in. Brytyjczyka Chrisa Froome'a w trakcie jego zwycięskich wyścigów Tour de France w 2016 i 2017 roku, który sam dwukrotnie był czwarty w "Wielkiej Pętli" (2017 i 2020), a także dwa razy zajął trzecią lokatę w Giro d'Italia (2015 i 2022) ma być głównym przybocznym Evenepoela w jego przyszłorocznym debiucie w najbardziej prestiżowym wyścigu.

Reklama

Przychodzę z solidnym doświadczeniem. Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany nowym wyzwaniem, aby pomóc Remco osiągnąć jego cele – powiedział Landa, cytowany w komunikacie nowej grupy.

Jest regularnym liderem peletonu na trudnych podjazdach w wielkich tourach. Uważamy, że jest to właściwe wzmocnienie naszego zespołu, zwłaszcza teraz, gdy stopniowo przenosimy naszą uwagę na trzytygodniowe starty - tłumaczył menedżer ekipy Soudal-Quick Step Patrick Lefevere.

23-letni Evenepoel, wcześniej próbujący sił w piłce nożnej, zwycięzca Tour de Pologne z 2020 roku, to ubiegłoroczny mistrz świata elity w wyścigu ze startu wspólnego i tegoroczny czempion w jeździe indywidualnej na czas. W rozpoczynającej się 26 sierpnia Vuelta a Espana będzie chciał powtórzyć ubiegłoroczny triumf.

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że kolarz z Aaalst otrzymał lukratywną propozycję z brytyjskiej grupy Ineos-Grenadiers, której kolarzem jest m.in. Michał Kwiatkowski.