Płaska trasa zwiastowała walkę sprinterów o wygraną i tak się stało. Tuż za Cavendishem, który odniósł 16. etapowe zwycięstwo w Giro, a 160. w karierze, finiszowali Francuz Arnaud Demare (Groupama-FDJ) i Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

Van der Poel do mety dotarł w zasadniczej grupie, na 17. miejscu. W "generalce" ma 11 sekund przewagi nad Brytyjczykiem Simonem Yatesem (BikeExchange-Jayco).

W peletonie etap ukończył także jedyny reprezentant Polski - Cesare Benedetti. Kolarz grupy Bora-Hansgrohe został sklasyfikowany na 62. pozycji, a w klasyfikacji generalnej jest 124.

Niedzielny etap był ostatnim na Węgrzech. Poniedziałek przeznaczony będzie na transfer do Włoch, a czwarty etap odbędzie się we wtorek na Sycylii. Zakończy go podjazd na zbocze Etny.