Jeden z liderów ekipy Jumbo-Visma leżał w dużej kraksie ok. 30 km przed metą. Motocyklista poprzedzający grupę kolarzy potrącił belę z sianem, ochraniającą niebezpieczne miejsce, która znalazła się na środku trasy, a to spowodowało karambol.

Reklama

Szybko wstałem i wróciłem na rower, ale zdałem sobie sprawę, że nie mogę tak jechać. Musiałem się zatrzymać i pożyczyć krzesełko od kibica. Usiadłem i sam nastawiłem ramię na swoje miejsce. Robiłem to już wcześniej. Łapię się za kolano i mocno ciągnę - opowiadał Roglic.

Nie wiem, w jakiej formie będę jechać dalej. Na razie nie sądzę, że już przegrałem Tour. Spróbuję się zregenerować - dodał.

W 2020 roku Roglic przegrał Tour de France z Pogacarem na przedostatnim etapie, górskiej jeździe indywidualnej na czas do La Planche des Belles Filles i w Paryżu stanął na drugim stopniu podium. Rok później wycofał się z wyścigu wskutek kraksy.

Reklama

Po pięciu etapach liderem jest jego kolega z drużyny Belg Wout van Aert. Pogacar, który walczy o trzeci z rzędu triumf, zajmuje czwarte miejsce ze stratą 19 sekund.

W czwartek kolarze wystartują z belgijskiego Binche i pojadą do Longwy (219,9 km). Będzie to najdłuższy etap tegorocznej "Wielkiej Pętli".