Dennis został aresztowany pod zarzutem "spowodowania śmierci na skutek niebezpiecznej, nieostrożnej i nieprecyzyjnej jazdy".

Hoskins zmarła w szpitalu

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Hoskins została potrącona przez furgonetkę prowadzoną przez jej męża w pobliżu ich domu w Medindie, niedaleko Adelajdy. Ratownicy przetransportowali ją w stanie krytycznym do szpitala Royal Adelaide Hospital, gdzie kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń - potwierdziła w oświadczeniu australijska policja.

Reklama

Dennis ma w swoim dorobku m.in. dwa tytuły mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas na szosie (2018 i 2019 r.) i dwa w jeździe drużynowej na czas, a także zwycięstwa etapowe w Giro d'Italia, Tour de France i Vuelta a Espana. Zdobył również medale w kolarstwie torowym - srebrny olimpijski i po dwa złote i srebrne w MŚ w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Na igrzyskach w Tokio stanął na najniższym stopniu podium w jeździe indywidualnej na czas.

Hoskins była mistrzynią świata w wyścigu drużynowym

33-letni australijski kolarz kilka tygodni temu przeszedł na emeryturę, kończąc karierę w Kanadzie.

Hoskins również była kolarką, mistrzynią świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie z 2015 roku i wielokrotną mistrzynią Australii w tej samej dyscyplinie. W maju 2017 roku ogłosiła, że przechodzi na emeryturę, a rok później wyszła za mąż za Dennisa, z którym miała dwójkę dzieci.