Kluczowa dla losów meczu była pierwsza połowa, w której Polki wypadły słabo. Pierwszą kwartę przegrały 15:37, a w drugiej zdobyły tylko trzy punkty, tracąc 15. W efekcie na półmetku amerykańska drużyna prowadziła 52:18.

Najlepiej w szeregach drużyny przyjezdnej spisywała się Justyna Żurowska, która uzyskała dziesięć punktów, miała pięć zbiórek, ale i pięciokrotnie traciła piłkę. Trzy zawodniczki zakończyły spotkanie z dorobkiem sześciu punktów: Magdalena Leciejewska, Izabela Piekarska oraz Agnieszka Skobel.

O miano najskuteczniejszej zawodniczki meczu rywalizowała trójka z Sun, przy czym po 15 punktów zdobyły Tina Charles (miała też 9 zbiórek) i May Kotsopoulos, a o jeden mniej Kara Lawson.

W USA polska drużyna spotka się jeszcze z New York Liberty (9 maja) oraz z Washington Mystics (11 maja). W tym ostatnim zespole występuje Ewelina Kobryn.