Ekipa Celtics odniosła ósme zwycięstwo z rzędu. Znacznie słabiej spisują się zawodnicy Mavericks - z ostatnich dziewięciu spotkań wygrali tylko trzy. W niedzielę najskuteczniejszy był rezerwowy Jason Terry - 27 pkt.

Ubiegłoroczni finaliści rozgrywek NBA koszykarze Los Angeles Lakers wygrali z mistrzami sprzed dwóch sezonów San Antonio Spurs 99:85. Kobe Bryant uzyskał 22 pkt, a jego dorobek mógł być większy gdyby ostatniej kwarty nie spędził na ławce rezerwowych.

Wynik meczu był praktycznie przesądzony, dlatego w składzie "Jeziorowców" pojawili się inni gracze, m.in. Trevor Ariza (17 pkt) i Jordan Farmar (14 pkt).

W zespole Spurs najlepsze bilanse mieli Francuz Anthony Parker (19 pkt i 6 asyst) oraz Tim Duncan (15 pkt i 8 zbiórek).

W jedynym niedzielnym meczu zakończonym po dogrywce, Minnesota Timberwolves pokonała Chicago Bulls 109:108 (po dogrywce). W styczniu klub z Minneapolis wygrał już dziewięć gier, a zaledwie dwa przegrał.

Świetnie zaprezentował się zawodnik "Leśnych Wilków" Al Jefferson - 39 pkt. Z kolei pierwszoroczniak Kevin Love zapisał na swoim koncie 19 pkt i 15 zbiórek.

W zespole "Byków", który w pierwszej kwarcie uzyskał aż 16-punktową przewagę (20:4), najskuteczniejszy był Ben Gordon - 23 pkt.