LeBron James zdobył dla triumfatorów 23 punkty, a Delonte West dodał trzynaście. Cavaliers awansowali do play off po raz czwarty z rzędu na ponad miesiąc przed zakończeniem fazy zasadniczej. Najwięcej punktów dla gości uzyskał Richard Jefferson 29.

Kilkadziesiąt minut później w ślady Cavaliers poszli Boston Celtics, którzy pokonali na wyjeździe New Jersey Nets 115:111 co dało im również awans do play off. Najskuteczniejszym zawodnikiem ich drużyny był Paul Pierce - 31 punktów. Dla gospodarzy 34 punkty zdobył Vince Carter.

Chicago Bulls wygrali z Golden State Warriors 110:88. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził John Salmons - 23 pkt i 7 zbiórek. Joakim Noah dodał 14 pkt i miał 17 zbiórek. Warriors wygrali pierwszą kwartę 26:20. W trzech następnych wyraźnie przeważali.