Malone, zwany "Mailmanem", przez 18 lat grał w barwach Utah Jazz, zanim przed ostatnim swoim sezonem w NBA przeniósł się do Los Angeles Lakers. Jest uznawany za najlepszego koszykarza NBA, który nigdy nie zdobył pierścienia mistrzowskiego. Dwukrotnie był wybierany najbardziej wartościowym graczem ligi (MVP), a w Meczu Gwiazd (All Star) wystąpił 14 razy.

Reklama

W 1992 roku był jednym z członków "Dream Teamu", czyli reprezentacji USA naszpikowanej gwiazdami NBA, która zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach w Barcelonie. W ekipie tej wystąpił wówczas również Pippen, m.in. obok Jordana, Magica Johnsona czy Larry'ego Birda.

Pippen, który z Malonem powtórzył olimpijski sukces cztery lata później w Atlancie, spędził w NBA 17 lat, a kibice siedmiokrotnie wybierali go do pierwszego składu na Mecz Gwiazd. Największe sukcesy, w tym sześć tytułów mistrzowskich, wywalczył w szeregach Bulls, których liderem był Jordan. "M.J. był moim największym przyjacielem na parkiecie. Miał niesamowity wpływ nie tylko na moją karierę, ale i życie" - powiedział Pippen podczas ceremonii w Springfield.