W lutym Bachański obiecywał, że drużyna będzie mieć szkoleniowca do końca kwietnia. Bośniak Jasmin Repesa, pracujący na ME w Polsce z reprezentacją Chorwacji (obecnie Bwin Benetton Treviso) i Słoweniec Saso Filipovski, przed laty szkoleniowiec PGE Turów Zgorzelec (obecnie Lottomatica Rzym) to najpoważniejsi kandydaci do objęcia zespołu biało-czerwonych. Z listy potencjalnych trenerów odpadła kandydatura Litwina Tomasa Pacesasa z Asseco Prokom Gdynia.

Reklama

"Finalizujemy rozmowy. Do ich zakończenia nie będę komentował ani trybu postępowania w tej sprawie, ani nazwisk wymienianych przez media. Na początku maja podamy nazwisko trenera na konferencji prasowej. Wtedy odpowiem na szczegółowe pytania" - powiedział PAP Bachański.

Polska drużyna nie ma trenera od września 2010 roku, gdy umowa - po nieudanych kwalifikacjach do ME 2011 - wygasła Igorowi Griszczukowi.

Najważniejszą tegoroczną imprezą dla biało-czerwonych będzie EuroBasket na Litwie. Polacy w ME zagrają w najtrudniejszej grupie A. Ich rywalami będą w Poniewieży mistrzowie Europy Hiszpanie, wicemistrzowie świata Turcy, Brytyjczycy, gospodarze turnieju oraz zespół z dodatkowych kwalifikacji.