Tylko najlepsza drużyna wywalczy bezpośredni awans olimpijski. Cztery kolejne uzyskają prawo udziału w turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się latem 2012 roku, tuż przed rozpoczęciem igrzysk (27 lipca-12 sierpnia).

Z pierwszej fazy do drugiej, także grupowej, awans wywalczą po trzy najlepsze zespoły z każdej z czterech grup. Utworzą gr. E (ekipy z A i B) i F (z C i D), w których rywalizacja toczyć się będzie z zaliczeniem wyników z pierwszego etapu, ale tylko z drużynami grającymi dalej.

Grupy ME: A: Turcja, Litwa, Rosja, Słowacja B:
Białoruś, Wielka Brytania, Czechy, Izrael C: Polska, Hiszpania,
Czarnogóra, kwalifikant (Węgry lub Niemcy) D: Grecja, Łotwa,
Francja, Chorwacja

Program ME:

I faza grupowa

18 czerwca A 12.30 Turcja - Litwa (Bydgoszcz) D 12.30 Grecja - Łotwa (Katowice) B 15.00 Białoruś - Wielka Brytania (Bydgoszcz) C 15.00 Hiszpania - kwalifikant (Katowice) A 18.00 Rosja - Słowacja (Bydgoszcz) C 18.00 Polska - Czarnogóra (Katowice) B 20.30 Czechy - Izrael (Bydgoszcz) D 20.30 Francja - Chorwacja (Katowice)

19 czerwca A 12.30 Słowacja - Turcja (Bydgoszcz) C 12.30 Czarnogóra - Hiszpania (Katowice) B 15.00 Izrael - Białoruś (Bydgoszcz) D 15.00 Chorwacja - Grecja (Katowice) A 18.00 Litwa - Rosja (Bydgoszcz) C 18.00 kwalifikant - Polska (Katowice) B 20.30 Wielka Brytania - Czechy (Bydgoszcz) D 20.30 Łotwa - Francja (Katowice)

20 czerwca A 12.30 Słowacja - Litwa (Bydgoszcz) C 12.30 kwalifikant - Czarnogóra (Katowice) B 15.00 Wielka Brytania - Izrael (Bydgoszcz) D 15.00 Chorwacja - Łotwa (Katowice) A 18.00 Turcja - Rosja (Bydgoszcz) C 18.00 Polska - Hiszpania (Katowice) B 20.30 Czechy - Białoruś (Bydgoszcz) D 20.30 Grecja - Francja (Katowice)

21 czerwca - dzień przerwy

Druga faza grupowa:

22 czerwca F 15.30 D3 - C1 (Katowice) F 18.00 D2 - C2 (Katowice) F 20.30 C3 - D1 (Katowice)

23 czerwca E 15.30 B3 - A1 (Bydgoszcz) E 18.00 B2 - A2 (Bydgoszcz) E 20.30 A3 - B1 (Bydgoszcz)

24 czerwca F 15.30 C1 - D2 (Katowice) F 18.00 D3 - C3 (Katowice) F 20.30 C2 - D1 (Katowice)

25 czerwca E 15.30 A1 - B2 (Bydgoszcz) E 18.00 B3 - A3 (Bydgoszcz) E 20.30 A2 - B1 (Bydgoszcz)

26 czerwca: F 15.30 D1 - C1 (Katowice) F 18.00 C2 - D3 (Katowice) F 20.30 D2 - C3 (Katowice)

27 czerwca: E 15.30 B1 - A1 (Bydgoszcz) E 18.00 A2 - B3 (Bydgoszcz) E 20.30 B2 - A3 (Bydgoszcz)

28 czerwca - dzień przerwy

Faza finałowa:

ćwierćfinały

29 czerwca 43 18.00 E1 - F4 (Łódź) 46 20.30 F2 - E3 (Łódź)

30 czerwca 44 18.00 E2 - F3 (Łódź) 45 20.30 F1 - E4 (Łódź)

o miejsca 5-8

30 czerwca 47 15.30 przegrany 43 - przegrany 46 (Łódź) 48 15.30 przegrany 44 - przegrany 45 (Łódź)

półfinały

1 lipca 49 18.00 wygrany 43 - wygrany 46 (Łódź) 50 20.30 wygrany 44 - wygrany 45 (Łódź)

o 5. i 7. miejsce

2 lipca 51 18.00 o miejsce 7: przegrany 47 - przegrany 48 (Łódź) 52 20.30 o miejsce 5: zwycięzca 47 - zwycięzca 48 (Łódź)

3 lipca 53 18.00 o miejsce 3: przegrany 49 - przegrany 50 (Łódź) 54 20.30 o miejsce 1: zwycięzca 49 - zwycięzca 50 (Łódź)