Wcześniej media hiszpańskie informowały o jego rozmowach z Unicają Malaga i FC Barcelona. Klub z Baskonii to półfinalista rozgrywek ligi hiszpańskiej - przegrał z Barceloną 0:3. W drużynie, której trenerem jest Czarnogórzec Dusko Ivanovic występuje znany z polskich parkietów i drużyny narodowej, naturalizowany Amerykanin David Logan.

Reklama

Rosyjski zespół Lampego, w którym zdobywał średnio 15,6 pkt, miał 8,1 zbiórek w rozgrywkach PE, będzie grupowym rywalem mistrza Polski Asseco Prokom Gdynia w Eurolidze 2011/2012.

26-letni Lampe, który został uznany najbardziej wartościowym graczem (MVP) sezonu zasadniczego 2010/2011 ligi rosyjskiej, nie wystąpi latem w ME na Litwie z powodów rodzinnych. W przygotowaniach do EuroBasketu zabraknie też Logana.

Lampe wraca tym samym do najsilniejszej ligi w Europie po dziewięciu latach przerwy. Polak był zawodnikiem Realu Madryt w sezonie 2001/2002, a debiutując w Eurolidze w styczniu 2002 r. stał się najmłodszym koszykarzem w historii "Królewskich" występującym w tych rozgrywkach - miał wówczas 16 lat i 360 dni.