Losowanie grup odbyło się w niemieckim Freising, nieopodal Monachium. W rozgrywkach wezmą udział 23 drużyny, w tym trzy z Polski Wisła Kraków, CCC Polkowice oraz Lotos. Dla gdyńskiego zespołu będzie to 14. z rzędu sezon w Eurolidze.

Reklama

Mistrz Polski Wisła także trafiła na wymagających przeciwników w grupie C, m.in. finalistę rozgrywek Spartaka Moskwa Region, wicemistrza Czech Frisco Brno, hiszpański Rivas Ecopolis.

Debiutujący w tych rozgrywkach wicemistrz Polski CCC Polkowice trafił do jedynej siedmiozespołowej grupy B. Jego rywalem będą m.in. mistrzynie Euroligi koszykarki hiszpańskiej Halcon Avenida Salamanka.

Nowością w sezonie będzie nowa formuła rozgrywania turnieju finałowego. Zamiast Final Four odbędzie się finał z udziałem ośmiu ekip (podzielonych na dwie grupy) - Final Eight.

Rywalizacja w grupach rozpocznie się 12 października, a zakończy 1 lutego 2012. 1/8 finału toczyć się będzie do trzech zwycięstw, a jej wygrani wywalczą awans do turnieju Final Eight.

Na inaugurację sezonu Lotos, który w 2002 i 2004 r. był wicemistrzem rozgrywek, zmierzy się na własnym parkiecie z UMMC Jekaterynburg, zespół CCC Polkowice podejmie mistrza Avenida Salamanka, a Wisła w Krakowie zagra z Good Angels Koszyce.