Gospodarze doznali ósmej i jednocześnie szóstej z rzędu porażki.

Koszykarze Asseco Prokom nie zdołali po raz pierwszy w historii swoich występów w Eurolidze pokonać Maccabi. Co prawda przez 30 minut gospodarze toczyli z 50-krotnym mistrzem Izraela wyrównaną walkę, ale w ostatniej kwarcie rywale nie pozostawili gdynianom żadnych złudzeń. Wygrali ją aż 29:8.

W zespole gości wystąpił David Logan, który w latach 2008-2010 wywalczył z Asseco Prokom dwa tytuły mistrza Polski. W Ergo Arenie były reprezentant biało-czerwonych rozegrał się dopiero w drugiej połowie, w której zdobył 11 punktów.

Początek spotkania był obiecujący dla gospodarzy. Co prawda w piątej minucie po zagraniu Ricky'ego Hickmana goście prowadzili 12:8, ale 120 sekund później po trafieniu Łukasza Koszarka zrobiło się 16:12 dla Asseco Prokom. Świetnie w tym okresie spisywał się niewiele grający w poprzednich meczach Ryan Richards, który zdobył do tej pory osiem punktów. W 17. minucie po kolejnym rzucie Richardsa przewaga gospodarzy wynosiła już 10 punktów - 38:28.

Drugą połowę mistrzowie Izraela rozpoczęli od celnego rzutu za linii 6,75 metra Yogeva Ohayona. Goście zaczęli powoli odrabiać straty i w 29. minucie po trójce Logana przegrywali tylko 58:60. Po kolejnej akcji byłego zawodnika Asseco Prokom Maccabi wyszło w 33. minucie na prowadzenie 66:65.

Trener Kestutis Kemzura natychmiast poprosił o czas, jednak za chwilę litewski szkoleniowiec jeszcze raz zmuszony był skorzystać z przysługującej mu przerwy w grze. Po powrocie na parkiet za trzy ponownie trafił Logan, a kolejne punkty dołożył Eliyahu i w 34. minucie goście wygrywali 71:65.

Koncert zespołu z Tel Awiwu trwał w najlepsze. Po następnym rzucie zza linii 6,75 Logana oraz akcji Shawna Jamesa w 38. minucie zrobiło się 84:70 dla Maccabi. Bezradni mistrzowie Polski całkowicie stracili już ochotę do walki.

Asseco Prokom Gdynia - Maccabi Tel Awiw 73:89 (19:15, 23:20, 23:25, 8:29)

Asseco Prokom: Rasid Mahalbasic 14, Mateusz Ponitka 13, Jerel Blassingame 13, Łukasz Koszarek 10, Ryan Richards 10, Alex Acker 6, Adam Hrycaniuk 5, Piotr Pamuła 2, Piotr Szczotka, Krzysztof Roszyk.

Maccabi Electra: Ricky Hickman 20, Lior Eliyahu 16, Yogev Ohayon 14, David Logan 12, Shawn James 10, Malcolm Thomas 8, Devin Smith 6, Nik Caner-Medley 2, Giorgi Shermadini 1, Moran Roth, Sylven Landesberg, Itay Segev.

Na zakończenie tego euroligowego sezonu gdynianie, którzy nie zdołali zakwalifikować się do TOP 16, zmierzą się w najbliższy czwartek w Sienie z Montepaschi.