Gospodarzom nie pomogła zbilansowana gra całego zespołu - wszyscy gracze pierwszej piątki uzyskali co najmniej 10 pkt.- Nikola Peković miał 31 "oczek", Kevin Love o punkt mniej, ale to nie pomogło, Durant trafiał z każdej pozycji.

Po raz 26 w sezonie wygrali koszykarze Indiana Pacers, tym razem pokonali 99:82 "Pelikany" z Nowego Orleanu. Ojcem zwycięstwa liderów Konferencji Wschodniej był Paul George - 24 pkt. i 10 zbiórek, mocno wspierał go także Lance Stephenson (19 pkt.). Najskuteczniejszym graczem gości był Eric Gordon - 21 pkt.

"Pelikany" prowadziły po pierwszej kwarcie różnicą 12 punktów (27:15), lecz w kolejnych 36 minutach dominacja najlepszego zespołu ligi nie podlegała dyskusji, a szczególnie uwidoczniła się w trzeciej kwarcie - w ciągu niespełna 10 minut gospodarze rzucili 26 "oczek" przy zaledwie 6 rywali. Szczelna obrona Pacers była przeszkodą nie do przebycia dla gości, którzy w ostatniej odsłonie zanotowali 25-procentową skuteczność rzutów.