Dla Stelmetu to dopiero drugie zwycięstwo w ósmym meczu rozgrywek. Zielonogórski klub zaczął z „wysokiego C” i już po I kwarcie prowadził 11 punktami, a do przerwy powiększył przewagę do 13 punktów. Druga część była bardziej wyrównana, a zwycięstwo mistrzów Polski ani przez chwilę nie było zagrożone.

Bohaterem Stelmetu był w tym spotkaniu Mateusz Ponitka, który rzucił 11 punktów i miał 11 zbiórek; po 11 punktów zdobyli też Dee Bost i Dejan Borovnjak. Najskuteczniejszy w rosyjskim klubie był Chris Singleton, który także rzucił 11 punktów.

Dla Lokomotiwu Kubań to dopiero druga porażka w rozgrywkach; rosyjski klub zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy C i podobnie jak prowadząca Barcelona zapewnił już sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Stelemt jest przedostatni i w kolejnym meczu, w przyszły piątek zagra na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny.

Wynik piątkowego meczu grupy C Euroligi mężczyzn:
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet BC Zielona Góra 51:66 (13:24, 14:16, 11:12, 13:14)