Zawodnikiem Wizards jest jedyny Polak w NBA Marcin Gortat.

Reklama

Decyzja klubu nastąpiła po nieudanych dla "Czarodziejów" rozgrywkach, w którym nie zdołali zakwalifikować się do fazy play off. Z dorobkiem 41 zwycięstw i 41 porażek (u siebie 22-19, na wyjeździe 19-22) zajęli 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Tymczasem w dwóch poprzednich sezonach pod wodzą Wittmana kwalifikowali się do play off i odpadali dopiero w drugiej rundzie (półfinałach konferencji).

Zespół stanął wobec wysokich oczekiwań, które uzasadniały osiągnięcia w dwóch poprzednich latach. Niestety, niespójność osiągnięć i wysiłków zespołu, szczególnie na własnym parkiecie, nie pozwoliły spełnić tych oczekiwań. Zdecydowaliśmy, że konieczna jest zmiana trenera - powiedział prezydent Wizards Ernie Grunfeld.

56-letni Wittman został głównym coachem "Czarodziejów" (wcześniej był asystentem) 24 stycznia 2012 roku. Od tego czasu osiągnął z zespołem 178 wygranych przy 199 porażkach (47,2 procent zwycięstw), co poprawiło jego bilans z całej kariery do 40,6 proc. wygranych.

To była dla nas bardzo trudna decyzja, także na poziomie osobistym, bo Randy zrobił wiele dobrego dla klubu. Przejął drużynę w trudnym momencie i przyczynił się zbudowania jej tożsamości, która doprowadziła do sukcesów. Życzymy jemu i rodzinie wszystkiego najlepszego – dodał Grunfeld.

PAP/EPA / JIM LO SCALZO