Pełni swoje obowiązki od grudnia w hrabstwie Clayton w stanie Georgia i nie pobiera wynagrodzenia.

To nie chodzi o robienie polityki, tylko o budowanie więzów społecznych. Kiedyś ludzie kochali i darzyli respektem policję. Chcę, by taka postawa wróciła, szczególnie w tym okręgu, w którym będę służył ludziom - powiedział O'Neal w wywiadzie dla portalu, który jest powiązany z koncernem NBC.

W większości stanów USA szeryfa wybierają mieszkańcy lokalnych wspólnot na okres od roku do czterech lat.

Mający 216 cm wzrostu O'Neal ukończył wcześniej szkołę policyjną, a od początku 2015 r. jako policjant pomocniczy w Doral na Florydzie pracował z młodzieżą. Robił to również charytatywnie i opłacał koszty swojego ubezpieczenia.

Reklama

Mistrz świata (1994) i złoty medalista igrzysk z Atlanty (1996) w czasie kariery nie koncentrował się wyłącznie na koszykówce. W czerwcu 2005 roku otrzymał tytuł magistra zarządzania biznesem na uniwersytecie stanu Arizona w Phoenix, a siedem lat później obronił pracę doktorską na uniwersytecie Barry w Miami. Karierę sportową zakończył w 2011 r.

Był mistrzem NBA trzy razy z Los Angeles Lakers w latach 2000-2002 (w tych latach był też najlepszym graczem finałów), a po czwarty pierścień sięgnął z Miami Heat w 2006 roku. Był 15-razy wybierany do Meczu Gwiazd Wschód - Zachód, a trzykrotnie uznawany MVP tego spotkania (2000 razem z Timem Duncanem, 2004 i 2009 razem z Kobe Bryantem).