Jej obrady zaplanowano na 9 lipca. System challenge jest stosowany w różnych sportach, m.in. w tenisie, piłce nożnej i siatkówce, a za oceanem w ligach zawodowych futbolu amerykańskiego (NFL) i baseballu (MLB).

Reklama

Trenerzy NBA będą mogli prosić o weryfikację decyzji arbitrów tylko raz w czasie meczu, ale nie będą mogli tego uczynić w ostatnich dwóch minutach czwartej kwarty oraz dwóch ostatnich minutach dogrywki.

"Przewidujemy, że taki zapis będzie obowiązywać w przyszłym sezonie NBA jako roczny program pilotażowy” - powiedział agencji AP prezydent ds. operacji koszykarskich NBA Byron Spruell.

Weryfikacja na podstawie zapisu wideo była testowana podczas ligi letniej NBA w ubiegłym roku i ma również być używana w tegorocznej edycji tych rozgrywek.

Szkoleniowcy będą mogli poprosić o challenge natychmiast po tym, jak drużyna weźmie czas. Jeśli decyzja arbitrów okaże się właściwa, trener straci możliwość przekazania uwag swojej ekipie, a jeśli sędzia błędnie ocenił sytuację czas zostanie przyznany danemu zespołowi.