To było wyjątkowe spotkanie. Nigdy wcześniej nie było zawodników, którzy uzyskaliby ponad 40 punktów i dodatkowe mieli dwucyfrowe zdobycze w dwóch innych statystykach. Young zebrał z tablic 13 piłek i zanotował 10 asyst, zaś Harden mógł pochwalić się dziesięcioma zbiórkami i taką samą liczbą asyst.

Mimo dość wyrównanego końcowego wyniku, losy potyczki rozstrzygnęły się w pierwszej kwarcie zakończonej zwycięstwem Rockets 45:29. Błyszczał Harden, który zdobył 22 "oczka". Łącznie trafił dziewięć z 34 rzutów z gry, w tym cztery z 20 za trzy punkty.

W zespole triumfatorów bardzo dobry mecz rozegrał Clint Capela - po 22 pkt i zbiórki.

"Rakiety" odniosły 25. zwycięstwo w tym sezonie (na koncie 11 porażek) i zajmują pierwsze miejsce w Northwest Division. W Konferencji Zachodniej lepsze są drużyny Los Angeles Lakers 30-7 i Denver Nuggets 26-11. Natomiast Hawks mają najsłabszy bilans w lidze - 8-30.

Najlepszym klubem w rozgrywkach 2019/2020 jest Milwaukee Bucks. W środę "Kozły" pokonały na wyjeździe Golden State Warriors 107:98.

Do sukcesu Bucks poprowadził Giannis Antetokounmpo - 30 punktów i 12 zbiórek. Nieźle spisał się także Khris Middleton - 21 pkt, siedem zbiórek i sześć asyst.

Zawodnicy Dallas Mavericks w końcówce rywalizacji z Denver Nuggets prowadzili 106:101, by ostatecznie przegrać 106:107.

Najlepiej w ekipie triumfatorów (zabrało Willa Bartona i Paula Millsapa) zagrał Nikola Jokic, który zdobył 33 pkt, w tym 26 w drugiej połowie.

Wśród pokonanych niewiele zabrakło Luce Doncicowi do 12. triple-double w tym sezonie, bowiem zaliczył 27 pkt, 10 asyst i dziewięć zbiórek.