Wcześniej drużyna z Kraju Basków stawała na najwyższym stopniu podium w 2002, 2008 i 2010 roku.

We wtorkowym finale najwięcej punktów dla zwycięzców, podopiecznych czarnogórskiego trenera Dusko Ivanovica, zdobyli Luka Vildoza – 17 (decydujące dwa uzyskał na trzy sekundy przed końcem czwartej kwarty) i Gruzin Tornike Shengelia - 14. Najskuteczniejsi w zespole słynnego serbskiego szkoleniowca Svetislava Pesica byli Francuz Thomas Huertel – 21 pkt i Amerykanin Cory Higgins - 14.

W półfinale Kirolbet po równie zaciętym meczu pokonał gospodarza turnieju Valencię 75:73, a Barcelona wygrała z San Pablo Burgos 98:84.

Broniący tytułu 33-krotny mistrz Hiszpanii Real Madryt nie zakwalifikował się do czołowej czwórki z sześciozespołowej grupy B i został ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu.

Siódmą pozycję zajął Iberostar Teneryfa, w którym występował reprezentant Polski Tomasz Gielo, a na 10. miejscu ukończyła rozgrywki Unicaja Malaga, także grająca w grupie A, z wieloletnim kapitanem biało-czerwonych Adamem Waczyńskim w składzie.

Rozgrywki ligi ACB, przerwane z powodu pandemii koronawirusa, wznowiono po trzymiesięćznej przerwie w formie turnieju w Walencji z udziałem 12 czołowych drużyn po 23 kolejkach sezonu, podzielonych na dwie grupy. Mecze odbywały się bez udziału publiczności.