Jego rywalem będzie Lokomotiw Kubań Krasnodar zajmujący piątą lokatę w tabeli (bilans 3-1). Władze Lokomotiwu potwierdziły Zastalowi i lidze, że wszyscy zawodnicy otrzymali negatywne testy na koronawirusa przed wylotem do Polski. Zastal w VTB nie wygrał żadnego spotkania - wszystkie trzy rozegrał na wyjeździe w Rosji.

Reklama

15 października w zespole mistrza Polski wykryto dwa przypadki koronawirusa, w związku z tym cała drużyna została skierowana decyzją sanepidu na kwarantannę do 22 października. Jednym z zakażonych był kapitan zespołu i reprezentacji 35-letni Łukasz Koszarek.

Zespół mimo przebywania w domowej kwarantannie miał codziennie treningi on line.

"Codziennie treningi on line przeprowadzał odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne trener Piotr Pigla. Zawodnicy ćwiczyli na dostarczonym przez nas sprzęcie, a razem z nimi w sesjach uczestniczył główny szkoleniowiec Zan Tabak, który powiedział, że też nie chce tracić formy. Zajęcia trwały codziennie ponad godzinę" - poinformował PAP Kosma Zatorski dyrektor sportowy Zastalu.

W spotkaniu z Lokomotiwem zadebiutuje najprawdopodobniej nowo pozyskany zawodnik 31-letni Amerykanin Kris Richard. Oznacza to, że na ławce rezerwowych usiądzie któryś z obcokrajowców, gdyż zgodnie z przepisami Ligi VTB w składzie drużyny zawodników zagranicznych może być taka sama liczba jak w rozgrywkach krajowych, czyli sześciu.

Mecz odbędzie się bez publiczności, ale klub przeprowadzi dla kibiców transmisję internetową z polskim komentarzem na YouTube.

Z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem nie odbyły się dwa mecze Zastalu w Energa Basket Lidze - 18 października w Radomiu z HydroTruckiem (w tej drużynie wykryto następnie osiem przypadków koronawirusa) oraz 21 października w Zielonej Górze z PGE Spójnią Stargard. Na razie nie ustalono nowych terminów tych spotkań.